اگر دهانتان آفت می زند، چاقاله بادام بخورید
نویسنده : ، موضوعات : نیوز ، 3 ماه پیش ارسال شده

“چاقاله بادام” حرارت زیاد بدن را کاهش می‌دهد و برای افرادی که دچار خشکی دهان و آفت‌های مکرر دهان می‌شوند مفید است البته سرد مزاجان باید از خوردن زیاد “چاقاله بادام” پرهیز کنند.
سلامت نیوز: خوردن “چاقاله بادام” برای درمان آفت مکرر مفید است

روز نیوز- بهداشت و سلامت: بادام تازه یا چاقاله بادام نسبت به بادام شیرین، گرمی کمتر و رطوبت بیشتری دارد و برای افرادی که دچار خشکی دهان می‌شوند و دهان آنها همیشه آفت می‌زند, می‌تواند مفید باشد.

Image result for ‫چاقاله بادام‬‎

“چاغاله بادام” می‌تواند صفرا را که موجب جوش، اگزما و خارش می‌شود, مهار کند؛ “چاقاله” مقوی معده افراد گرم مزاج است و لثه را تقویت می‌کند و حرارت زیاد بدن را کاهش می‌دهد, توصیه می‌شود, سرد مزاجان “چاقاله” را با نمک یا پودر آویشن بخورند تا سردی و رطوبت چاقاله تعدیل شود.

“چاقاله بادام” در کاهش صفرای خون موثر است و می‌تواند برای افرادی که زیاد جوش‌های گرم می‌زنند مفید باشد البته باید گفت که افراد سردمزاج از مصرف بیش از حد “چاقاله بادام” پرهیز کنند.

افرادی که معده‌های ضعیفی دارند توجه کنند که هنگام خوردن چاقاله بادام حتما با ادویه‌ها گرم بخورند و “چاقاله‌ بادام‌های” کوچک و نرم‌تر را انتحاب کنند چرا که هضم این نوع چاقاله‌ها راحتر است و بعد از خوردن “چاقاله بادام” خوردن آب بسیار بد است.
سلامت نیوز: خوردن “چاقاله بادام” برای درمان آفت مکرر مفید است

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت روز نیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس