رشد ۲۲ درصدی حق بیمه در ۱۱ ماه گذشته
نویسنده : ، موضوعات : نیوز ، 3 ماه پیش ارسال شده

رشد ۲۲ درصدی حق بیمه در ۱۱ ماه گذشته

به گزارش روز نیوز؛ عبدالناصر همتی -رئیس کل بیمه مرکزی- امروز در آخرین جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران، در جمع مدیران عامل شرکت‌های بیمه گفت: طبق آخرین گزارش‌ها، رشد ۲۲ درصدی حق بیمه در ۱۱ ماهه امسال نسبت به سال گذشته، نشان از توسعه خوب صنعت بیمه کشور است و رشد واقعی بیمه‌نامه‌ها نیز بیانگر رشد حقیقی مناسب بازارصنعت بیمه است.

رئیس کل بیمه مرکزی در این نشست افزود: وصول مطالبات شرکت‌های بیمه باید از اولویت‌های اول مدیران شرکت‌های بیمه باشد و در سندیکا برای نحوه رفتار با بیمه‌گذاران بدحساب توافقات لازم انجام شود و برای دریافت مطالبات که بخش زیادی از منابع سرمایه‌گذاری را در بردارد، تدبیری اندیشیده شود.

همتی تاکید کرد: رعایت حقوق ومنافع مشترک شرکت‌های بیمه، از وظایف اصلی سندیکای بیمه‌گران ایران است که مستلزم تعامل مستمر مدیران عامل شرکت‌های بیمه در سندیکا است.

رئیس شورای عالی بیمه گفت: شرکت‌های بیمه در پروژه‌هایی که بازدهی ندارند، نباید سرمایه‌گذاری کنند. سودآوری شرکت‌های بیمه به دو عامل عملکرد مدیران عامل شرکت‌های بیمه و عملکرد سندیکا مرتبط است. وظیفه مدیریت، حفظ و افزایش پرتفوی با رعایت نرخ‌های فنی، دریافت به موقع حق بیمه‌ها و سودآوری برای شرکت و تلاش برای ترغیب سهامداران جهت افزایش سرمایه است.

رئیس کل بیمه مرکزی، در بخش دیگری از سخنان خود بر افزایش سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه تاکید کرد و گفت: شرکت‌های خصوصی بیمه که تمایل به تداوم صدور بیمه شخص ثالث درسال آینده دارند، باید توانگری خود را حداقل در حد سطح ۲ برسانند.

همتی در پایان، از تلاش مدیران شرکت‌های بیمه در سال ۹۶ بابت روز نیوز‌رسانی به اقشار مختلف مردم، خصوصا در جریان خسارت‌های متعدد و سنگین سال قدردانی کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت روز نیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از :
بک لینکس