سند یکی از اعدام‌های سال ۱۳۵۹ + عکس
نویسنده : ، موضوعات : نیوز ، 3 ماه پیش ارسال شده

به گزارش روز نیوز؛ رحیم مخدومی، از نویسندگان و ناشران دفاع مقدس، در مطلبی درباره سند اعدام‌های سال ۵۹ نوشت:

در کتاب “عباس دست طلا”، صفحات ۱۴۱تا۱۴۴ می‌خوانیم:

چشمم به پیرمردی می‌خورد که معلوم است خانه‌اش را از اول جنگ ترک نکرده؛ خانه که نمی‌شود گفت، چهار طرفش بدون دیوار و اتاق‌هایش خراب است. لباس سفید و بلندش، پر از لکه‌های سیاه شده؛ آن‌قدر که سفیدی لباس، زیر لکه‌ها مخفی و پر از سوراخ‌های ریز و درشت است. نزدیکش که می‌شوی، بوی عرق ترش و تندی به مشامت می‌رسد. صورت و دست‌هایش آفتاب سوخته و پُر از چین و چروک است. دلم برایش می‌سوزد. دستی روی شانه‌اش می گذارم: پدر جان! برای مان خاطره‌ای داری تعریف کنی؟

با قدی خمیده و گام‌هایی سخت و آهسته، چند قدم به طرف درخت‌های سوخته که کمی دورتر از ماست، برمی‌دارد. با لهجه عربی-فارسی دست و پا شکسته، می‌گوید: خدا پدر و مادر آقای خلخالی را بیامرزد!

                 

کتاب “عباس دست طلا”

بلافاصله می‌پرسم: او را می‌شناسی پدرجان؟

پاسخ می‌دهد: بله؛ به آن نُه تا درخت نگاه کنید!

انگشتش را به طرف نه درختی می‌گیرد که نسبت به بقیه درخت‌ها فاصله کمتری از هم دارند. چشم‌هایش پُر از اشک می‌شود: نُه نفر منافق بودند. این‌ها توی شهر می‌گشتند. هر خانواده‌ای که دختر داشت، آن خانواده را به بعثی‌ها لو می‌دادند. آنان هم می‌آمدند و به دخترهای مردم، جلوی چشم پدر و مادرشان تجاوز می‌کردند.

مخم سوت می‌کشد. پشتم از عرقی سرد یخ می‌زند. ستون فقراتم تیر می‌کشد! خدای من چه می‌گوید؟! امکان ندارد.

پیرمرد دارد همچنان با آب و تاب و صدایی شکسته و خش‌دار حرف می‌زند: از آن به بعد، هر که دختری، ولو خردسال داشت، توی هزار سوراخ مخفی‌اش می‌کرد تا دست اجنبی بهشان نرسد و ناموس‌شان پاک بماند؛ اما باز هم خیلی‌ها لو می‌رفتند. خودم دیدم بعثی‌ها دست و پای زن و شوهر همسایه‌مان را بستند و دختر دم بختشان را جلوی چشم‌شان لخت کردند و…

دیگر گوشم نیز دارد از کار می‌افتد؛ فقط می‌شنوم که پیرمرد دارد می‌گوید: خلخالی که آمد، منافقان را شناسایی کرد و همه نُه نفرشان را گرفت؛ به این نُه تا درخت بست و تیربارانشان کرد. یادم می‌آید، آن روز مردم جشن گرفته بودند.

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت روز نیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از :
بک لینکس