وقوع ۳۰ درصد جرایم کشور در پایتخت
نویسنده : ، موضوعات : نیوز ، 3 ماه پیش ارسال شده

وقوع 30 درصد جرایم کشور در پایتخت

به گزارش روز نیوز؛ سردار حسین رحیمی، به ویژگی‌های جایگاه ریاست پلیس پیشگیری پایتخت اشاره و بیان کرد: آن‌چه مد نظر است، سلامت، آگاهی، اشرافیت خوب به شهر تهران و نیز وضعیت کلانتری‌ها و معضلات آنان است.

رئیس پلیس پایتخت، با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر تحول در کلانتری‌ها، ادامه داد: باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشیم.

وی به برنامه پلیس پایتخت در تهران اشاره و خاطر نشان کرد: اولین برنامه تحول در کلانتری‌ها است که باید در این رابطه همت بیشتری داشته باشیم؛ چرا که اصلی‌ترین مساله در نیروی انتظامی بالاخص کلانتری‌ها سلامت و صحت عمل است؛ چون مجموعه کارکنان کلانتری باید با ناهنجاری‌ها برخورد کنند و لازم است نیرو‌ها با صداقت و رفتار‌های صحیح به ایفای نقش بپردازند.

این مقام ارشد انتظامی، دومین برنامه پلیس پایتخت را حرکت در مسیر فلسفه وجودی تشکیل کلانتری‌ها برشمرد و گفت: پیشگیری از وقوع جرایم، کشف جرم و دستگیری مجرمان از وظایف اصلی ضابطان قضائی است.

سردار رحیمی، یکی دیگر از برنامه‌های این پلیس را تکریم ارباب رجوع عنوان و تصریح کرد: پلیس می‌تواند همچون یک معلم اخلاق عمل کند و علاوه بر ارائه خدمات انتظامی به ارباب رجوع، نحوه برخورد اخلاقی را مد نظر قرار دهد.

وی، چهارمین برنامه پلیس پایتخت را اجرای درست و دقیق مأموریت‌ها در زمان اعلام خبر به اپراتور مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، بیان و خاطرنشان کرد: هنگامی که خبری از سوی اپراتور به واحد‌های انتظامی اعلام می‌شود، تمامی واحد‌های مرتبط باید وارد عمل شوند تا ماموریت‌ها به درستی انجام شود؛ چرا که کاهش فاصله وقوع جرم با کشف جرم رابطه‌ای مستقیم دارد.

این مقام ارشد انتظامی، آخرین برنامه پلیس تهران بزرگ را اهتمام جدی به نظم و انضباط در کلانتری‌ها اعلام کرد و گفت: انضباط‌محوری، عملیات و اطلاعات‌محوری و نیز کشف‌محوری، سه رکن اساسی در مأموریت‌های پلیس است که باید در کلانتری‌ها مد نظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: ۸۰ درصد نیرو‌های کلانتری‌ها باید در حوزه‌های عملیاتی به‌کارگیری شوند تا در پیشگیری از وقوع جرم و دستگیری مجرمان، به نحوی شایسته عمل کنیم.

رئیس پلیس پایتخت، در خاتمه با اشاره به تحول در مرکز ۱۱۰ کلانتری‌ها، گفت: تحول در مرکز ۱۱۰ کلانتری‌ها به‌زودی آغاز می‌شود تا رسیدگی به امور شهروندان سریع‌تر انجام شود.

منبع: افکار

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت روز نیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از :
بک لینکس